Mücahitler ve Alperenler Kahvaltıda.

Mücahitler ve Alperenler Kahvaltıda.

Görüntülenme: 210 Eklenme Tarihi: 09-05-2018

Haziranda yapılacak 25. Dönem Genel Seçimler öncesi Anadolu Gençlik Derneği ve Alperen Ocakları gençleri ile kahvaltıda buluştu. 

 
Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi'nin oluşturduğu Milli İttifak'ın Bartın Adayları Ünal Yurtbay ve Selami Ünsal, Haziranda yapılacak 25. Dönem Genel Seçimler öncesi Anadolu Gençlik Derneği ve Alperen Ocakları gençleri ile kahvaltıda buluştu. 
 
Saadet Partisi Bartın Milletvekili Adayı Ünal Yurtbay hedeflerini ve gençler için hazırladıkları projeleri anlattı.
 
Kahvaltıda gençlerin sorunlarını ve taleplerini dinleyen Yurtbay; Üniversite eğitiminizde siz ve aileleriniz o kadar masraf, o kadar emek harcamanıza rağmen iş bulma noktasında çektiğiniz zorluk, en aşılması gereken problemdir. Bunu aşmanızda size yardımcı olacağız. Sanayici ve işveren insanlarla üniversite gençliğimizi, oluşturacağımız merkez çatısı altında buluşturacağız. Ayrıca ilim yapan, vizyon sahibi üniversite öğrencilerini belediyelerde değerlendirerek fikir yapılarını harekete geçirecek şekilde çalışmalar yürüteceğiz.
 
Üniversitelerin branşları ve ilgi alanları ile alakalı çeşitli etkinlikler yaparak, fuarlar kurup üniversite öğrencilerinin bilgi ve tecrübelerinin ortaya konulacağı bir platform oluşturacağız. AR-GE çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Bu birimlerde görev alacak üniversite öğrencilerimizden proje üretmelerini isteyeceğiz. Dolayısıyla yeteneklerini sözden icraata dönüştüreceğiz. Yapılacak tüm sosyal ve kültürel gençlerimizi destekleyeceğiz. Bunların dışında her mantıklı teklife de açık olacağız.
 
Zengin kentin fakir bekçileri olmak istemiyorsanız bu seçimde kendinize ve hizmet edecek olana oy verin. Bu seçimi gençler ve yeni oy kullanacak seçmenler belirleyecektir. Bu anlamda biz sahada her daim çalışmaya devam ediyoruz. Gençlerin çok bulunduğu yerlerde hem yaptığımız siyaseti hem de Milli İttifak'ın projelerini anlatıyoruz.
 
Ülkemiz ve siyaset yeniden formatlanıyor. Bu anlamda bizim iktidarımızda Türkiye'de her kesimle ortak hareket edeceğiz. Türkiye'de maalesef gençlerimizin bir çoğu işsiz. Biz tüm Türkiye'den sorumlu olduğumuz gibi tüm gençlerimizden de sorumluyuz. Bu anlamda önceliğimiz işsiz gençlerimiz olacaktır.
Gençlik her davanın temelidir. Genç inancı ve ideali uğruna fedakarlık yapan kişidir. Eğer bir dava yola çıkmışsa ve o davanın bir genci varsa eninde sonunda başarıya ulaşır. Bu gençlerimizi alınlarından öpüyorum. Gençlerle yapılan çalışmalar sonucunda Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeni Bir Türkiye ve Yeni Bir Dünya kurulacaktır. Sizlerin gayretli çalışmalarınızla kaba kuvveti değil, hakkı üstün tutan adil düzeni ve büyük Türkiye'yi kuracağız. Dedi.
 
İttifakı bizlere aziz milletimiz yakıştırdı diyen Saadet Partisi Bartın Milletvekili Adayı Selami Ünsal; Önümüzde bir seçim var. 4 yıl boyunca ülkemizi yönetecek kadroyu seçeceğiz. Her seçim önemli ama bu seçim daha önemli çünkü ülkemiz bölünmeye gidiyor. 7 Haziran seçimleri için Saadet ve Büyük Birlik Partisi ittifakını, aziz milletimiz bize yakıştırdı ve bizden istedi, bizde bu ittifakı gerçekleştirdik. Dedi
 
Gençlerin, bir yanlışları olduğunda usulen kendilerini eleştirmelerini isteyen Ünsal, yoksa milletin hakkı üzerimizde kalır. Genel seçimlerde göreve gelmemiz halinde hedefimiz; aziz milletimizin dertleriyle dertlenip, sorunlarını çözmek olacaktır. Dersimizi iyi çalıştık, hukukta adalet, kazançta bereket, okulda fazilet, ülkede ahlak ve maneviyat olacaktır. Milli ve manevi değerlerini bilen, özgür bir gençlik, hür bir ülke arzuluyoruz.
 
Ülkenin ahlâk yapısı üzerinde ölçü kayması var. Öncelikle belirtmek gerekir ki Milli Görüş'ün 45 yıldır üzerinde durduğu ve en önemli sorun olarak gördüğü ve bunu bir slogan olmanın ötesinde milletimize temel bir doktrin olarak armağan ettiği "Önce Ahlak ve Maneviyat" düsturuna her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulmaktadır.
Toplum olarak ahlaki ve manevi tahribat ve çöküntüler aile, gençlik, ekonomi ve sosyal olaylarda yoğun olarak hissediliyor. Günümüzde en büyük sorun siyaset alanında görülmektedir. Maalesef ve maalesef son yaşanan iktidar ve siyaset dışı unsurların kavgaları en çok toplumumuza ve toplumumuzun mayası olan kendi benliğimize, kültürümüze zarar vermiştir. Ülkemizde ve tüm Müslüman coğrafyasında yaşanan ekonomik ve sosyal kaos kasıtlı yapılan propagandalar ile göz ardı edilmektedir.
Son olarak ülkede yaşanan olumsuzlukların, hukuksuzlukların ve adaletsizliklerin sona erdirilmesi adına, yeni ve farklı bir Meclis aritmetiği oluşmalıdır. Milletimiz adına Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi ittifakı, seçimlerdeki bütün hesapları değiştirecek ve mecliste olacaktır. Dedi.