"Seçimlere tek başımıza girecek şekilde hazırlanıyoruz "

"Seçimlere tek başımıza girecek şekilde hazırlanıyoruz "

Görüntülenme: 365 Eklenme Tarihi: 09-05-2018

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Karaman'ın katılımıyla gereçkleşen İl Divan Toplantısı'ın da gündem değerlendirmesi yapıldı
 
Yoğun katılımın olduğu toplantı Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Karaman öncülünde geçekleşti.
 
 Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Karaman, gündeme ilişkin ve ülkemizde son zamanlarda gelişen olaylarla ile ilgili açıklamalarda bulundu.
 
 
TÜRKİYE'DE OY ORANINI EN FAZLA ARTIRAN BARTIN 
 
 Toplantıda yaptığı konuşmada Karaman: “Hepinizin bildiği gibi 7 Haziran’da Türkiye’de bir seçim yapıldı. Öncelikle Bartın il teşkilatımızı, ilçe teşkilatlarımızı, belde teşkilatlarımızı, kadın kollarımızı bu seçimde gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik ediyorum. Nedir bu başarımız? 2011’de aldığımız seçim sonuçlarına göre 2015 de Türkiye’de oy oranını en fazla artıran il teşkilatımız olmuştur. Onun için Bartın il teşkilatımızı bu çalışmalarından dolayı öncelikle tebrik ediyorum. Hepinizin bildiği gibi bir seçim geçirdik. Bu seçimde adaletsizlikler, haksızlıklar, siyasi partililere eşit muamelesi yapılmaması gibi bir seçim süreci geçirdik. Ama seçim sürecinde Saadet Partimiz, bütün ülke genelinde büyük bir çalışma azminde çalıştı. Bütün teşkilatlarımız ellerinden geleni yaptılar, büyük bir performans sergilediler. Her eve kan düşüyor. Biz 7 Haziran seçimlerine girerken, ‘Saadet Partisi’nin mecliste olmadığı bir dönemde Türkiye’de faydalı hizmetler yapılamaz’ dedik. Yine biz Saadet Partisi olarak çözüm süreci ile ilgili olarak genel başkanımız ‘çözüm süreci Türkiye’yi çatışma ortamına götürüyor. Allah korusun çok büyük çatışmalar olur ve Türkiye bölünme noktasına gelir’ diye açıklamalar yapmıştı. Hatta meclisteki partililerin, partimiz ziyaretlerinde bulunduklarında bunları sürekli söylemiştik. Seçim bitti. Meclise dört tane parti girdi. Türkiye’nin 7 Haziran’dan bugüne kadarki hadiseleri bir kontrol edelim. Bir kere baştan 10-15 gün Türkiye sırf meclisteki bazı oyunlarla oyalandı. Sonra birinci partiye başbakanlık görevi verildi. Bir parti bir partiyle 35 günde ne görüşülür? Bir koalisyon hükümeti kurulacaksa bunlar 1-2 hafta içerisinde neticeye bağlanmaz mı? Partilerin programları belli. Partilerin seçim beyannameleri belli. Türkiye’nin meseleleri belli. Bu meseleleri oturup sorunlar çözeceğiz diye konuşmaları gerekiyordu. Tabi koalisyon hükümetlerinde hiçbir parti programı yüzde yüz örtüşen noktaları olmaz. Ama Türkiye’nin meselelerinin örtüşen noktaları vardır. Türkiye’nin bir terör meselesi vardır. Bugün her eve kan düşüyor. Her ille şehit gidiyor. Biz şimdi üç yıldır, bunu Türkiye’de bütün illerde söyledik. Ama bizi dinlemediler. Bakın, 3 yıldır doğuda devlet idaresi yok. İnsanlar kendi canlarını emniyete almak için ne yapacaklarını bilmiyorlar. Meclis’te biz olsaydık hükümet kurulurdu. Saadet Partisi mecliste olsaydı, bugün hükümet Türkiye’de en kısa sürede kurulmuş olurdu. Çünkü Saadet Partisi Türkiye’nin Çimentosudur. Milli görüş Türkiye’nin çimentosudur” dedi.
 
 
“BU SEÇİMDE EN ÜSTÜN BAŞARIYI GÖSTERMEYE GAYRET EDECEĞİZ”
 
Karaman, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı: “1 Eylül’de seçim takvimi başlıyor. Hükümet kurulamadı. Önümüzde seçim var. Cumhurbaşkanı 1 Kasım’da seçim olacağını Cuma namazı sonrası açıkladı. Önümüz seçim. Seçim takvimi yüksek seçim kurulu tarafından yapılıp partililere gönderilecek. 1 Kasım’da seçimin olması demek 1 Eylül’de seçim takvimi başlıyor demektir. Bu seçime de yeniden hızla asılacağız Seçimden yeni çıktık. Bartın teşkilatımız seçimlerde büyük bir başarı gösterdi. Şimdi bu seçime yeniden hızla asılacağız. Saadet Partisi genel merkezi olarak bugünden itibaren illerimizi 9’arlı gruplar olarak bölge toplantıları yapacağız. 81 ilimizi 9’arlı gruplar halinde yapacağımız toplantılarda, bütün illerin sorunlarını masa yatırarak bunların çözümünü arayacağız. Seçimlere tek başımıza girecek şekilde hazırlanıyoruz Saadet Partisi olarak 1 Kasım’da yapılacak olan seçimlere tek başımıza girecek şekilde hazırlıklarımızı tamamlayacağız. Bu konuda bütün gücümüzle gayret göstereceğiz. Gazeteler, televizyonlar, ittifak konuları konuşulur. Şuan bunlarla gündemimizde yok. İlerde olur mu? Olur. Biz Saadet partisi olarak hiçbir zaman hiçbir partiyle kapımızı kapatmadık. Hiçbir partiyle görüşmeyiz demedik. Çünkü ülkenin meselelerine çözüm bulmak için faaliyet gösteren bir partiyiz. Biz partilerle görüşmezsek, derneklerle görüşmezsek, insanlarla görüşmezsek, nasıl ülke yönetimine çözüm bulacağız. Seçime hazırız Bizim saadet Partisi olarak önümüzdeki seçime canla başla çalışma gayreti içerisinde olmamız lazım. Eksiklerimizi tamamlamamız lazım. Bu seçim takvimine göre 14 Eylül’de partililer seçime gireceklerinin aday listesini yüksek seçim kuruluna verme mecburiyetleri var. Türkiye’deki bütün teşkilatlarımız seçime hazır hale getiriliyor. Seçime hazırdır. Saadet Partisi bu seçimde en üstün başarıyı göstermeye gayret edeceğiz.”