Diyanetten Elinizi Çekin

Diyanetten Elinizi Çekin

Görüntülenme: 431 Eklenme Tarihi: 09-05-2018

Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi'nin oluşturduğu Milli İttifak'ın Saadet Partisi Bartın Milletvekili Adayı Ünal Yurtbay ziyaretlerine devam ediyor. Bartın halkıyla kucaklaşan ve esnafları ziyaret eden Yurtbay; Yeni Türkiye'yi, gencecik yiğitleri açlıktan kıvranırken, 1 milyar 200 milyon lira harcayıp saray yapanlar kuramaz. dedi.
 
Sicili temiz iki kardeş partinin bir araya gelmesiyle oluşturulan Milli İttifak iktidara yürüyor. Bartın göç veren iller arasında. Mevcut iktidar üretmek yerine dışarıdan yaptığı alımlar ile övünüyor. Fabrika kurmayan, mevcutları eşe dosta peşkeş çeken bir ülkenin işsizliği, fakirliği yenmesi mümkün değil.
 
Bu sene Türkiye olarak 500 bin otomobil satın almışız. İktidar bununla övünüyor. Yabancılardan almış olduğumuz otomobil ile övünen bir iktidar var. Saadet Partisi iktidarında 500 bin ithal araba almakla övünmeyeceğiz, senede en az 1 milyon araba üretip satmakla övüneceğiz inşallah. Şimdi yerli otomobil yapacak yiğit arıyoruz diyorlar. O yiğitler gözünüzün önünde duruyor. Onlar Milli görüşçüler, alperenler, mücahitlerdir.
 
İktidar sahiplerine ve muhalefete sesleniyorum; Milli görüş iktidara gelmeden, milli iktidar kurulmadan, bırakın otomobil yapmayı, bir otomobilin bir tek tekerini bile yapamazsınız. Siz ancak mevcutları satarsınız. Bizden sonra fabrika adına, işsizlere iş adına, çakılı bir çivi, bir duvar göremezsiniz. Bizim kurduğumuz milli tesisleri, haraç mezat bir kısmını eşe dosta, bir kısmını yabancılara sattılar. Çünkü bunlar mirasyedilerdir.
 
Miting meydanlarında süslü kelimelerle milleti kandırmaya çalışıyorlar. Yeni Türkiye'yi kuracaklarmış. Ben diyorum ki; Beyler yeni Türkiye'yi, yakınının hakkına değil, yetim hakkına sahip çıkanlar kurabilir. Yeni Türkiye'nin milletin inancı ile makara yapanlar değil, milletin değerlerine sahip çıkanlar kurabilir. Yeni Türkiye'yi dürüst, şeffaf, şaibesiz olanlar kurabilir. Yeni Türkiye'yi gencecik yiğitleri açlıktan kıvranırken, 1 milyar 200 milyon lira harcayıp saray yapanlar kuramaz. Yeni Türkiye'yi Anadolu'yu fabrikalarla donatanlar kurabilir. Dedi.
 
DİYANETTEN ELİNİZİ ÇEKİN
İktidar ve muhalefetin son günlerde kısır bir gündem peşinde olduğunu belirten Yurtbay, Maalesef ki Sayın Cumhurbaşkanımız da bu polemikler de başrol oynamaya başladı. Önceki gün, müjde vereceğini açıkladı. Biz de zannettik ki yıllardır ihmal edilen din görevlilerinin, maaşına zam yapılacak, imamların, Kuran kurusu hocalarının özlük hakkı düzeltilecek. Kadrosuz imam hatiplere kadro verilecek zannettik. Ne çıktı müjdeden. Son model zırhlı bir makam aracı. Buradan sesleniyorum; çekin elinizi Diyanetin üzerinden. Diyanet bu milletin en güzide kuruluşu, göz bebeğidir. Kirli polemiklerinize bu güzide kuruluşu alet etmeyin. Dedi.
 
Ak Parti hükümetinin PKK ve onun siyasi uzantısı ile pazarlık yaptığını, seçim öncesinde bu partilerin kayıkçı kavgası yaptıklarını belirterek, 8 Haziran'da yeniden kol kola gireceklerini iddia etti. Bu birlikteliğin devamı halinde olacakları sıralayan Yurtbay, Biri başkanlığı alacak, İmralı canisi serbest bırakılacak, özerklik verilecek. Türklük tanımı anayasadan çıkarılacak. Bunu ben değil AKP'nin milletvekilleri söylüyor. Bunların istediği başkanlık eyalet demek. Eyalet bölünmek, iç savaş, kan ve gözyaşı demek. Biz buna asla müsaade etmeyeceğiz. Bu ülkede hiç kimse bir iç savaş çıkarmaya muaffak olamayacak. Bu seçimde AKP'ye oy vermek demek HDP'ye oy vermek demektir. HDP'ye oy vermek ise AKP'ye oy vermek demektir. Dedi.