Genel Başkanımız Bartın'a Geldi

Genel Başkanımız Bartın'a Geldi

Görüntülenme: 320 Eklenme Tarihi: 09-05-2018

Genel Başkan Kamalak, Bülent Bostancı ile Gündem canlı yayın programına katılarak 1 Kasım seçimleriyle ilgili açıklamalar yaptı.
 
 
Saadet Partisi Genel Başkanı Prof.Dr. Mustafa Kamalak Bartın ziyaretinde ilk olarak parti mensuplarıyla bir araya geldi.
 
Milletvekili adayları ve partililerle görüşen Genel Başkan Kamalak gazetecilere de açıklamalarda bulundu. Ardından Bartın TV’yi ziyaret eden Kamalak, Bartın TV Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Aydın ile bir süre sohbet etti.
 
Bartın TV ekranlarında Bülent Bostancı'nın hazırlayıp sunduğu "Gündem" programına da konuk olan Kamalak canlı yayında çarpıcı açıklamalar yaptı.
 
 
Yaklaşık bir saat süren canlı yayın boyunca Bostancı’nın sorularını yanıtlayan Kamalak izleyici sorularını da yanıtsız bırakmadı.
 
 
Türkiye’nin dış borcu, 7 Haziran seçimleri sonrası oluşan tablo, artan terör olayları ve İslam Birliği gibi birçok konu hakkında açıklamalarda bulunan Kamalak, Bostancı’nın “AK Parti ile neden ittifak sağlanamadı" şeklindeki sorusu üzerine, "Şundan emin olun Türkiye'nin en yetişmiş kadroları Saadet Partisi'ndedir. Bunu aklı başında tüm vatanseverler kabul etmektedir. Ak Parti’nin bu ülkeyi doğru dürüst yönetemediğini gören ortak dostlar Saadet Partisi mutlaka mecliste yer almalıdır demişlerdir. Bizim birkaç arkadaşımızın milletvekili olması gibi bir hevesimiz düşüncemiz yoktur. Derdimiz Türkiye’nin derdidir. Önce ‘seçilebilecek yerlerden on milletvekili isteriz.Seçilmesi muhtemel yerlerden de beş arkadaşa yer verilmesini isteriz’ dedik. Onlarsa ‘biz tek başımıza iktidara gelecek kadar milletvekili aldıktan sonrasını paylaşalım. AK Parti olarak tek başına iktidara gelecek kadar 276’yı garanti edelim öbürünü bölüşelim’ dediler. Mesela Diyarbakır'dan 1 milletvekili çıkarmışlar, bize 4’üncü sırayı teklif ediyorlar. Ağrı'dan hiç milletvekili çıkaramamışlar, bize 3’üncü sırayı teklif ediyorlar. Bizde ‘bunu görüşmenin, konuşmanın, tartışmanın manası yoktur. Her halde bizle dalga geçiyorlar, şaka yapıyorlar’ diyerek bu konuyu gündemimizden kaldırdık” açıklamasında bulundu.
 
 
Kamalak BTV’de ki Gündem canlı yayın programının ardından bir sonraki programı için Zonguldak’a hareket etti.