Hasankadı Beldesi'nde Piknik Etkinliği Yapıldı

Hasankadı Beldesi'nde Piknik Etkinliği Yapıldı

Görüntülenme: 334 Eklenme Tarihi: 09-05-2018

Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi'nin oluşturduğu Milli İttifak Bartın Milletvekili Adayları Ünal Yurtbay ve Selami Ünsal Hasankadı Beldesi'nin düzenlediği piknik etkinliğine katıldı.
Saadet Partisi Bartın Milletvekili Adayı Ünal Yurtbay "Adil bir sistem kuracağız, adaletin olmadığı yerde güven de olmaz, huzur da olmaz, biz bunu sağlayacağız" dedi.
Dürüst çalıştıkları müddetçe Allah'ın da ittifaklarına yardımcı olacağını vurgulayan Yurtbay, ittifakın iktidara aday olduğunu ve milletin derdine çözüm bulmak için yola çıktığını belirtti.
Milletin dertleriyle dertlendiklerini, sevinçleriyle mutlu olduklarını dile getiren Yurtbay, şöyle devem etti;
İktidara gelince ne yapacaksınız? diye soruyorlar. Bizler milletimizin dertlerine derman olacağız. 'Geçinemiyorum' diyen emeklilerimizin imdadına koşacağız. Haklı olarak 'geçinemiyorum' diyen asgari ücretli kardeşlerimizin imdadına koşacağız. 'İşsizim, eşimin yüzüne bakamıyorum, çocuklarıma harçlık veremiyorum' diyen 11 milyon işsizin imdadına koşacağız. 'Emekliliği hak ettiğim halde yaş problemi nedeniyle emekli olamıyorum, emekli maaşı alamıyorum' diyen garibanların yardımına koşacağız. Adil bir sistem kuracağız, adaletin olmadığı yerde güven de olmaz, huzur da olmaz, biz bunu sağlayacağız.
Türkiye'de gelir dağılımı adil değil. Ülkede borcu olmayan vatandaş kalmadı. Bizler işsizliği ve yolsuzluğu önlemek için ittifak olarak yola çıktık. BBP ile ittifakımız gördüğümüz kadarıyla halkımızın vicdanında büyük yankı uyandırdı. Her gittiğimiz yerde büyük bir teveccühle karşılaşıyoruz. Aziz milletimiz sanki ellerini açıp duaya durmuş. Sadece Türkiye'de değil, yurt dışında da aynı coşkuyu ve heyecanı görüyoruz. Ziyaretlerimiz tüm hızıyla devam ediyor. İlçe, belde ve köylerimizde toplantılar yapıyoruz, oralardaki coşku ve kalabalık bizleri heyecanlandırıyor. Bu ittifaka büyük bir ilgi var. Bu güne kadar bizlere inanan insanların duygularını asla suistimal etmedik. İktidara ve muhalefete bir alternatif lazım oda Milli İttifaktır.
 
Davalarından ve inançlarından taviz vermeden yıllardır siyaset yapmaya çalıştıklarını anlatan Ünsal, Türk milletinin daha iyi bir yönetime layık olduğunu ifade etti.
Türkiye'nin huzur ve refahının artması için ittifak yaptıklarını ifade eden Ünsal, şöyle devam etti;
Türk insanı her şeyin en iyisini hak ediyor. İnşallah 'Milli İttifakımız' güçlü bir grupla meclise girecek, milli iktidarı kuracak, insanımızı hak ettiği noktaya getirecek. İşsizimize iş, yoksulumuza aş, gencimize eğitim vereceğiz. Her şeyden önce birlik ve beraberliğimizi sağlayıp, kucaklaşacağız. Gençlik bizim her şeyimiz. İnşallah bu gençlik bizi iktidar yapacak, bizde onları baş tacı yapacağız. Türkiye'nin istikrarı ve birliği sadece Türkiye için değil, çevre coğrafyamız için de çok önemli. Suriye'deki, Irak'takiler de bizim kardeşimiz. İster Kürt, İster Arap, ister Türkmen olsun hepsi bizim kardeşlerimiz. Onlar da barışı, huzuru ve mutluluğu hak ediyor. Türkiye'de birlik ve beraberlikle sorunlar çözülecektir. Kimsenin ülkeyi bölmesine ve çatışma ortamı yaratmasına fırsat vermeyeceğiz. 
Meclis'teki mevcut siyasi partilerin başarısız olduğunu ve ülkenin iyi yönetilemediğini savunan Ünsal, şöyle konuştu;
Milletimizin ve ülkemizin problemleri ortada. 13 yıldır ülkeyi Ak Parti yönetiyor. Ak Partiye oy verenler bizim kardeşimiz. Ama ülkenin geldiği son noktadan onlar da şikayetçi. Onlar da alternatif arıyor. Meclis'teki muhalefet partileri milletin ekseriyetini temsil etmiyor, milletin inançlarına ve önceliklerine önem verip, çözüm getirmiyor. Dolayısıyla millete çare olacak bir alternatif lazımdı. Bugünkü iktidar milletin taleplerini karşılayamıyor, vereceğini verdi, artık geriye saymaya başladı. Bu gün Milli İttifak olarak bizler alternatif olarak ortaya çıktık. Çünkü bu ittifak milli birliği ve inançları ön planda tutuyor.