Mekeç, 'Bu seçimlerde sadece Milletvekili, sadece Cumhurbaşkanı seçmeyeceğiz!'

Mekeç, 'Bu seçimlerde sadece Milletvekili, sadece Cumhurbaşkanı seçmeyeceğiz!'

Görüntülenme: 427 Eklenme Tarihi: 13-06-2018

Son dönemdeki siyaset üslubu ve tarzıyla ülkenin yükselen değeri haline gelen Saadet Partisi’nin Bartın Milletvekili Adayları Ünal Yurtbay ve Mücahit Mekeç, 24 Haziran seçimleri için çalışmalarına devam ediyor. 

Hasankadı Belde Teşkilatının hazırladığı iftar programına katılan adaylar, meydan konuşması ve kahvehane ziyaretleri yaptılar. 24 Haziran’da çok önemli ve tarihi bir seçim olacağının altını çizen Mekeç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Bu ülkenin meselesi Sağcı-Solcu meselesi değildir. Alevi-Sünni meselesi de değildir. Bu ülkenin meselesi ‘hak yiyenlerle’ ‘hakkı yenilenler’ arasındadır.

Bu ülke Kürdüyle-Türküyle, Alevisiyle-Sünnisiyle, Sağcısıyla-Solcusuyla, 81 Milyonun ülkesidir. Türkiye Cumhuriyetinin tek bir sahibi vardır, o da bu millettir.

İnşallah 24 Haziran seçimleri millet iradesinin kayıtsız şartsız, hilesiz hurdasız tecelli ettiği bir demokrasi şöleni olacaktır. 24 Haziran tarihi bir seçimdir. Her seçim önemlidir, ancak bu seçim gerçekten tarihi bir seçimdir. 24 Haziran bu ülkenin uçurumdan önce son çıkışıdır.

Şundan emin olunuz ki, bu seçimlerde sadece Milletvekili, sadece Cumhurbaşkanı seçmeyeceğiz, vereceğimiz her bir oyla Türkiye'nin yönünü belirleyeceğiz. Geleceğimize karar vereceğiz!

24 Haziran günü Tamam mı? Devam mı? diyeceğiz..

Haksızlığa, hukuksuzluğa, adaletsizliğe, Tamam mı? Devam mı? diyeceğiz. Yandaşlığa, partizanlığa, adam kayırmaya, Tamam mı? Devam mı? diyeceğiz. Yolsuzluğa, rüşvete, iltimasa, Tamam mı? Devam mı? diyeceğiz. Biz yeter artık diyoruz! Bu düzen böyle gitmez! Tamam inşallah diyoruz!

Türkiye de yeni siyasetin adı Saadet Partisi'dir. Türkiye tıkanmıştır! Siyaseten tıkanmıştır! Ahlaken tıkanmıştır! Ekonomide tıkanmıştır! Dış Politikada tıkanmıştır! Türkiye'nin yeni bir sese, yeni bir söze, yeni bir siyaset anlayışına ihtiyacı vardır. Bu ihtiyacın adresi Saadet Partisi'dir.

Çünkü Saadet Partisi, ter temiz bir mazinin, ter temiz bir kadronun ve ter temiz bir geleceğin adıdır.

Bizler ter temiz bir maziye sahibiz. Saadet Partisi yolsuzluğun, rüşvetin, adam kayırmanın olmadığı, yetim hakkının yenmediği ter temiz bir mazinin adıdır! Saadet Partisi zenginin, zadeganın değil, fakir fukaranın hakkının korunduğu şerefli bir mazinin adıdır. Saadet Partisi anadoluyu kilim dokur gibi, bir uçtan bir uca fabrikalarla donatmış, üreten bir mazinin adıdır. Saadet Partisi işçinin, memurun, emeklinin, asgari ücretlinin, yüzünün güldüğü, müreffeh bir mazinin adıdır.

Saadet Partisi ter temiz bir kadronun adıdır. Saadet Partisi kadroları siyaseti, mal ve ikbal için değil, şan ve şöhret için hiç değil, makam ve mevki için de değil, sadece bu millet için yapan kadrodur! Bu kadro, kimseye tuzak kurmaz. Kimseye kumpas yapmaz. Kimseyle gizli kapaklı işlerde bulunmaz. Bu kadronun tek bir derdi vardır. O da, bu ülkeye, bu millete olan aşkıdır, sevdasıdır.” dedi.