Mekeç, ‘Sandıktan çıkan rakam iktidarı şok edecek!’

Mekeç, ‘Sandıktan çıkan rakam iktidarı şok edecek!’

Görüntülenme: 340 Eklenme Tarihi: 09-06-2018

Son dönemdeki siyaset üslubu ve tarzıyla ülkenin yükselen değeri haline gelen Saadet Partisi’nin Bartın Milletvekili Adayları Ünal Yurtbay ve Mücahit Mekeç, 24 Haziran seçimleri için çalışmalarına devam ediyor.

Karamazak, Beşköprü ve Kızılelma Köylerini ziyaret eden adaylar, gece gündüz demeden doğruyu, güzeli, iyiyi ve hakkı haykırmaya devam ediyorlar.

Mevcut iktidara çok şans verildiğini ifade eden Mücahit Mekeç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; 

 “Bugünkü iktidar kürsülere çıktığı zaman aynen bir muhalefet partisi gibi davranıyor. ‘Memleketi kurtaracağız’ diyorlar. 16 yıldır neredeydiniz, kimden kurtaracaksınız? ‘İstiklâl harbi veriyoruz’ diyorlar. ‘Ülkeyi itibarlı hale getireceğiz’ diyorlar. Bugüne kadar yaptıklarınızdan dolayı ülke bu hale geldi. Bu millet hakikaten bu iktidara kaç kere şans verdi. Her seferinde şans verdi. Ama bu şansı kullanamadılar. Artık ülkenin sorunlarını çözmeleri mümkün değil. Küçük bir azınlık var, onlar da göremiyorlar, görmek istemiyorlar.

Anket şirketlerinin yaptığı araştırmalarda aziz milletimizin gerçek kanaatleri ölçülemiyor. Halk korkudan sesini çıkaramıyor. Rakamlar yüksek çıkıyor diyorlar ama sandıktan çıkan rakam herkesi şok edecek. Sessiz bir feryat çıkacak sandıklardan. Onun için biz buna dip dalga dedik. Bu sessizlik memnuniyetinden dolayı değil, şikâyetinden dolayı sessiz. Sorulduğu zaman iktidarın hoşuna gitmeyecek herhangi bir kelimeyi kullanmak istemediğinden sessiz. İşadamı, memur, gazeteci, mütefekkir rahat değil. Onun için ülkemizde 24 Haziran’da bu sorunlar çözülecek. Sorunlar bitecek.

İktidar mensupları Milli Görüş gömleğini yıllar önce çıkardı. Şimdi ise yeniden Milli Görüş gömleğini giymek istiyorlarmış. Ama giyemiyorlar. Giydikleri gömlek dar geliyor, yırtılıyor, giyemiyorlar. Çünkü Milli Görüş gömleği adaleti emreder, sanayiyi emreder, şahsiyetli bir dış politikayı emreder. Siz bunları yapmaya cesaret gösteremezsiniz ki. AB medeniyet projemiz, İsrail stratejik müttefikimiz demişlerdi. Avrupa’ya ‘ey’ diye sesleniyorlar. Sonra Avrupa oradaki vatandaşlarımızın canına okuyor. Siz meydanlarda insanımızın oyunu alabilmek için ‘bak bak bak Avrupa’ya bile meydan okuyorum’ diyeceksiniz sonra onlar insanımızın canına okuyacak, gıkını çıkaramayacaksınız. Bu böyle gitmez!” dedi.