Mekeç; 'Ufkumuzu ve vizyonumuzu, iktidardakiler rüyalarında göremezler!'

Mekeç; 'Ufkumuzu ve vizyonumuzu, iktidardakiler rüyalarında göremezler!'

Görüntülenme: 437 Eklenme Tarihi: 29-05-2018

Anadolu Gençlik Derneği (AGD)’nin düzenlemiş olduğu iftara, AGD Bartın Şube Başkanı Hüseyin Böber ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, Saadet Partisi Bartın Milletvekili Adayları Ünal Yurtbay ve Mücahit Mekeç’te katıldı.

 

Yaklaşan seçimleri ve ülke gündemini değerlendiren Mekeç, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi.

 

“Başta ekonomik veriler olmak üzere Türkiye’miz çok zorlu bir süreçten geçiyor. Seçim olsun ya da olmasın toplum olarak fakirleşiyoruz. Onlar mehterle coşku vermeye çalışırken bizler işimizden ailemizden oluyoruz. Öte yandan Kudüs mücadelemizin utanç vesilesi olan iktidarın düzenlediği mitingine katılım bize göstermiştir ki, artık bu iktidarın ömrü bitmiştir. Mitingde bütün belediye çalışanlarının katılması zorunlu kılındı, yoklamalar yapıldı, tüm bu baskılara rağmen alt seviyede kalmıştır. Burada önemli bir işaret var. Bu işaret iktidar için artık bir kopuşun bir çöküşün başlamış olduğudur.”

UFKUMUZU VE VİZYONUMUZU, BUGÜNKÜ İKTİDARDA OLANLAR RÜYASINDA BİLE GÖREMEZ

“Bugün ülkemizde hem yolsuzluk, hem de israf almış başını gidiyor. Bu konuda iktidardan bir ses gelmiyor. Vatandaşlar da bu durumu tasvip ediyorlar. “Yani geçmişte de bu durumlar oluyordu. E bu arkadaşlarda bu durumdan faydalanıyorlar ama biraz da hizmet ediyorlar diye hataların üzerini örtüyorlar” Bu yanlıştır. İşte böyle bir ülkede huzur olmaz. Böyle bir ülke bağımsızlığını muhafaza edemez. İnsanlar arasında adaletle hükmedilmezse, orada kargaşa meydana gelir. Bundan dolayı biz kuvvetler ayrımının hemen ardından denetlenmeyi de ortaya koyacağız. Adaleti üstün tutmayı getirirken, liyakate de önem vereceğiz. Güzel ahlaka önem veriyoruz. Keyfilikten mutlaka uzak durmaya ve planlı çalışmaya mecburuz. Bizim ufkumuzu ve vizyonumuzu, bu günkü iktidarın bırakın öğrenmesini, rüyalarında bile görmesi mümkün değildir.”

EL BİRLİĞİYLE HEM CUMHURBAŞKANLIĞI’NI ALACAĞIZ, HEM DE MECLİS’TE GÜÇLÜ BİR GRUP HALİNE GELECEĞİZ

“Biz teknolojide diğer ülkelerden üstün olacağız diyoruz, bu olur mu? Evet, inanırsanız olur. Biz bu vizyon ve ufukla ilerlerken ekonomide, özellikle çok ciddi adımlar atmamız gerektiğini biliyoruz”

“Dolar aldı başını gidiyor. Hükümet şaşkın, ne yapacağını bilemez hale gelmiş. Doların kendi başına yükselmesi bir bakıma bir şey ifade etmez. Doların yükselmesine sebep olan geri plandaki hadiseleri ve gelişmeleri sizin takip ve idrak etmeniz lazım. Yanlışları görmüyorsanız, doların yükselişini bu gün engelleseniz yarın yine başınıza bela olur. Bu iş öyle heyheylenerek, çözülemez. Birilerine meydan okuyarak çözülemez. Sonun da mecbur kalır, sizi ezmek isteyenlere mahkûm olduğunuzu deklare etmek zorunda kalırsınız.

VATANDAŞ 24 HAZİRAN'DA YAPILAN HATALARA CEVAP VERECEK

“Biz bu duruma asla rıza gösteremeyiz. Bu yönde ülkemizdeki tarımı, hayvancılığı, çiftçimizi, yeniden ayağa kaldırmaya mecburuz. Tarımda ve hayvancılıkta başarı sağlayamayan bir ülke kendi karnını doyuramaz ve asla başka sahalarda ben varım diyemez. İşte bu hatalarını anlamayan iktidardaki arkadaşlarımıza milletimiz 24 Haziran’da yaptığı hatayı gösterecektir. Bu cihette el birliğiyle hem Cumhurbaşkanlığını alacağız, hem de Mecliste güçlü bir grup haline geleceğiz. 1 oy ile bu bozuk düzeni değiştireceğiz inşallah.” dedi.