Miraç Kandili vesilesiyle Hükümet Caddesinde etkinlik

Miraç Kandili vesilesiyle Hükümet Caddesinde etkinlik

Görüntülenme: 383 Eklenme Tarihi: 09-05-2018

Saadet Partisi Kadın Kolları Bartın Teşkilatı Miraç Kandili vesilesiyle Hükümet Caddesinde etkinlik düzenledi.
Kadın Kolları İl Başkanı Fatma Gizli ve Kadın Kolları üyeleri vatandaşlara lokum dağıttı. Kurulan stant ile lokum dağıtımını gerçekleştiren kadın kolları bu tür sosyal içerikli çalışmaları önemli günlerde gerçekleştirdiklerini belirttiler. 
 
Saadet Partisi Milletvekili Adayı Selami Ünsal lokum dağıtılan standı ziyaret ederek Kadın Kollarını tebrik etti.
 
Kadın Kolları ve Teşkilat mensuplarınında katıldığı etkinlikte açıklama yapan Kadın Kolları İl Başkanı Fatma Gizli, İslam Âlemi'nin Miraç Kandilini kutladı. Gizli, bu müstesna gecede yapılacak duaların yeryüzünde kardeşlik ve adaletin tesisine vesile olmasını diledi.
 
Miraç'ın Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed SAV'in en büyük mucizelerinden biri olduğunu hatırlatan Gizli, "Peygamber Efendimiz iyinin, güzelin, adaletin, doğrunun rehberi olmuştur. İnsanlık O'nun Miraç'ta vakıf olduğu ilahi sırlarla aydınlanmış, yine O'nun getirdiği ilahi prensiplerle doğru yolu bulmuştur. Böyle bir peygambere ümmet olmak bizler için şereflerin en yücesidir. Ama aynı zamanda sorumlulukların da en büyüğüdür. Çünkü bizler bütün insanlığın saadetini amaç edinmiş bir inancın mensuplarıyız. Yanlışın yerine doğruyu, kötünün yerine iyiyi, sömürünün yerine adaleti hâkim kılana kadar çalışmak zorundayız" dedi.
Mesajında, İslam Âlemi'nin her zamankinden fazla birlik ve beraberliğe muhtaç olduğunu vurgulayan Gizli, şu değerlendirmeyi yaptı:
"Miraç mucizesinin gerçekleştiği Mescid-i Aksa topraklarında yıllardır kan ve gözyaşı hâkimdir. Irak parçalanmış, Afganistan işgal edilmiştir. Dünya kamuoyu sözde barış nutuklarıyla oyalanırken, İslam ülkelerinin payına hep sömürülme, işgal, iç karışıklık düşmüştür. Fazileti değil rekabeti esas alan Batı medeniyetinin, insanlığa huzur ve saadet getiremeyeceği ortadadır. Bu mazlum coğrafya sömürgeci zihniyetlerin hırs ve insafına bırakılamaz. Çare İslam Birliği'nin kurulmasıdır. Bu mübarek geceler tüm Müslümanların ortak değeri, ortak paydasıdır. Bu manevi iklimi bir fırsat olarak değerlendirmeli ve kardeşlik duygularımızı güçlendirecek adımları atmalıyız. Yeryüzünde yeniden iyiliğin, barış ve adaletin hâkim olması için çalışmalıyız. Cenab-ı Hakk bizlere bu şuur ve sorumlulukla çalışmayı nasip etsin. Bu müstesna gecenin hatırına İslam Âlemi'nin birlik ve beraberliğini sağlama gücü versin. Bu dua ve temenni ile tüm milletimizin ve İslam Âlemi'nin Miraç Kandili'ni kutluyor, tüm insanlık için saadet dolu bir gelecek diliyorum."