Vatandaşı Yapılmayan İşlerle Kandırıyorlar.

Vatandaşı Yapılmayan İşlerle Kandırıyorlar.

Görüntülenme: 370 Eklenme Tarihi: 09-05-2018

Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi'nin oluşturduğu Milli İttifak'ın Saadet Partisi Bartın Milletvekili Adayı Ünal Yurtbay, Şükürler köyünde yaptığı konuşmasında; İktidarın halkı kandırmak için yapılmayan işleri yapılmış gibi göstermeye çalıştığına dikkat çekti.
 
AKP'nin algı yönlendirmesi yaparak, seçim propagandası için kullandığı '500 milyar dolar ihracat' reklamına tepki gösteren Yurtbay; AKP milleti kandırmak için bir taraftan mukaddes değerleri yok sayarken bir taraftan da reklam panolarına yazılar yazıyorlar. 'İhracat 500 milyar dolar' diye her tarafı donatmışlar. Türkiye'nin ihracatı 150 milyar, ithalat ise bunun iki katı civarındadır. diye konuştu. 
 
SAADET PARTİSİ'NE OLAN İLGİ ÇOK BÜYÜK
 
Saadet Partisi'ne olan ilginin çok büyük olduğuna dikkat çeken Yurtbay, Oldukça samimi ve heyecanlı bir akımın geldiğini görüyoruz. Bu durum özellikle iktidar partisi tarafından yakından takip ediliyor. İktidar partisi gerçekten paniklemiş durumda. İktidar partisinin en korkulu rüyası Saadet Partisi'dir. Onlar için diğer partilerin önemi yok. AKP'nin bu seçim döneminde hiçbir taahhüdü de yok. Bunu hepimiz görüyoruz. Hükümet herhangi bir taahhütte bulunamadığı için yolları ve hastaneleri gerekçe göstererek diyor ki "Onlar konuşur Ak Parti yapar" diyor. Erbakan Hocamız olsaydı 'Hadi oradan' derdi. İşin doğrusu şu: 'Milli Görüş yapar AKP satar'. Anadolu'yu dolaştığımızda soruyoruz 'Milli Görüş'ün hizmetleri ne' diye. Bizlere tek tek söylüyorlar. 'Bu iktidarın yaptıkları ne' diyoruz. 'Hiç bir şey kalmadı' diyorlar.
 
BÜTÜN SAPIKLIKLAR MEŞRULAŞTIRILDI
 
AKP döneminde bütün sapıklıkların meşrulaştırıldığının altını çizen Yurtbay, 2014 yılında 'LGBT' diye bilinen 6251 sayılı Kanunu yürürlüye koydular. Bunu en tabi insan hakkı olarak kanuna aldılar. Ne kadar sapıklık varsa kanunen meşru sayıldı. 13 yıl önce ne vaat ettilerse tersini yaptılar. Erzurum'da Mursi için maraton koşusu düzenlediler. Mursi'yi bu duruma onlar getirdi hâlbuki. Türkiye'de Erbakan Hoca'nın yolunu kesmek için devreye giren dış güçler, orada da Sisi'yi başa getirdi. Mursi iki defa idama mahkûm edildi. 90 yıllık İhvan hareketi terör örgütü sayıldı. Hâlbuki bizler geçmişte Mısır'da idamla yargılanan İhvan üyelerini ipten almıştık. Usta bir avcı avlanmaya davul ve zurna ile gitmez, kalp atışlarını bile asgariye indirmeye çalışır. Yarın da Sisi ile masaya oturacaklar.
 
KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK
 
İktidarın Saadet Partisi'nin çalışmalarını durdurmak için harekete geçtiğini kaydeden Yurtbay, Miting yapacağımız alanlara Cumhurbaşkanı el koyuyor. Bunları yaşıyoruz ama korkunun ecele faydası yok. CHP'li ve MHP'li teşkilat mensubu pasta üzerene ayet yazıp kesseydi acaba AKP'liler ne derdi. Hacılarımız hocalarımız nasıl bir tutum içine girerdi. AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili adayı Yasin Aktay gibi, salâvatı şerif getirip bir başkan adına türkü yapsaydı nasıl bir tavır sergilerdi. AKP milleti kandırmak için bir taraftan mukaddes değerleri yok sayarken bir taraftan da reklam panolarına yazılar yazıyorlar. 'İhracat 500 milyar dolar' diye her tarafı donatmışlar. Türkiye'nin ihracatı 150 milyar, ithalat ise bunun iki katı civarındadır. açıklamasında bulundu.