Yurtbay, 'Allah aşkına değiştirin bu sistemi!'

Yurtbay, 'Allah aşkına değiştirin bu sistemi!'

Görüntülenme: 1343 Eklenme Tarihi: 06-06-2018

Siyasetin yükselen yıldızı olan Saadet Partisinin Bartın Milletvekili Adayı, Ünal Yurtbay gece gündüz demeden doğruyu, güzeli, iyiyi ve hakkı haykırmaya devam ediyor.

Bartın halk pazarı esnafını ziyaret eden Yurtbay, girdiği her ortamda ilgi görmeye devam ediyor. Gündeme dair konularda değerlendirme yapan Yurtbay, açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“Türkiye mevcut ekonomiyle düze çıkamaz. Türkiye’de belli başlı bir kesim dışında kazanan yok, onlardan çoğu da bankalar. Allah aşkına değiştirin bu sistemi! Neden peki sadece onlar kazanıyor? Çünkü mevcut iktidar üretime dayalı yatırımlar yapmıyor, tüketime dayalı bir sistem kurmuşlar. Bunların kafası iki şeye çalışıyor. Biri beton, diğeri asfalt.

Beyaz  AK Partili adam bir gün beton ve asfaltın yenilmeyen bir şey olduğunu anlayacak demiştik. Eğer bu ülkede hala üretime dayalı yatırımlar yapılmazsa işte o zaman anlayacaklar ne demek istediğimizi. Problemleri çözmek için çok köklü değişikliklere ihtiyacımız var. Onun için değiştir diyoruz.

Birileri çıkmış kilomuzu ölçmeye kalkıyor. Güç kiloyla ölçülmez. Güç inançla, imanla ölçülür. Şimdi iki seçime birlikte gidiyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili endişelerimiz var. Dikte rejimine evriliyor. Onun için biz Meclis’e de çok önem veriyoruz. Bizim gibi düşünen çok arkadaşımız var. Bizimle aynı fikirde olmayan binlerce arkadaşımız da bizlere telefon açıp desteklediklerini ve bir an önce değişiklik yapılması gerektiğini belirtiyorlar.

Bir ülkede huzur ve refahın olması hakiki manada adaletin tesisiyle mümkündür. Ateş düştüğü yeri yakar. Biz işinden aşından edilen, neyle suçlandığını bilmeyen binlerce insanla muhatap oluyoruz. KHK ile işinden alınmış ama neden alındığını bilmiyorlar. Böyle adalet olmaz. Müddei, iddiasını ispatlamakla mükelleftir. Onu neden işten attığını ya da içeri attığını ispatlamak zorundadır. Ama sen kendinin ‘suçsuz olduğunu ispat et’ dediğinde bu zulmün ifadesidir. Onun için bu iktidarın değişmesi gerekir.” diye konuştu.