Yurtbay, "Bu mübarek günlerin kardeşlik, barış ve huzura vesile olmasını diliyorum."

Yurtbay, "Bu mübarek günlerin kardeşlik, barış ve huzura vesile olmasını diliyorum."

Görüntülenme: 398 Eklenme Tarihi: 15-05-2018

Saadet Partisi Bartın Milletvekili Aday Adayı Ünal Yurtbay, Ramazan Ayı vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

Yurtbay mesajında şu ifadelere yer verdi;

Mübarek bir zaman dilimindeyiz. İnsanlara bir hidayet rehberi olan Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı Ramazan ayındayız. Dünyanın her yerinde, varlıklı ya da yoksul fark etmeksizin, mazereti olmayan tüm Müslümanların oruç tuttuğu, akşam ezanı ile birlikte iftar ettiği günlerdeyiz.

İslam coğrafyasında besmele ile oturulan iftar ve sahur sofraları kuruluyor, teravihler kılınıyor, Ramazan bereketi yaşanıyor. Diğer taraftan bu coğrafyanın birçok bölgesinde çatışmalar, patlamalar, karmaşa ve belirsizlik son bulmuş değil.

 

Biz Müslümanlar hangi renkten, ırktan ve dilden olursak olalım bir kardeşler topluluğuyuz. Bizim için İstanbul, Edirne, Bursa, Konya, Diyarbakır, Urfa ne ise Bağdat, Şam, Beyrut, Tahran, Kahire de odur. Bizim için Mekke ve Medine nasıl mukaddes beldeler ise aynı şekilde Filistin toprakları ve Kudüs de mukaddes beldelerdir. Bugün Kudüs ve Filistin işgal altındadır. İsrail’in işgali altındadır. Şüphesiz ki güç ve kudret sahibi yalnız ve yalnız Cenab-ı Allah'tır. Ramazan ayının İslam dünyasında zaferlere vesile olmasını niyaz ediyorum.


Efendimiz, müjdecimiz, kurtarıcımız Hazreti Muhammed (sas) şöyle buyurmuştur: "Müslüman Müslüman’ın kardeşidir. O’na zulmetmez ve O’nu zalime teslim etmez. Kim kardeşinin yardımında bulunursa Allah da ona yardım eder. Kim bir Müslüman’ın sıkıntısını giderirse Allah da onun kıyamet günündeki sıkıntılarından birini giderir.”


Allah tüm Müslümanlara istikamet üzere yaşamayı ve can emanetini de bu halde teslim etmeyi nasip etsin. Tüm hemşehrilerimizin ve İslam Aleminin Ramazan Ayını kutluyor, bu mübarek günlerin herkes için kardeşlik, barış ve huzura vesile olmasını diliyorum.