Yurtbay’dan sanatçılara çağrı: Şeker fabrikaları için işçilerin yanına gidin!

Yurtbay’dan sanatçılara çağrı: Şeker fabrikaları için işçilerin yanına gidin!

Görüntülenme: 629 Eklenme Tarihi: 09-05-2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan’la birlikte Hatay sınırındaki karakola giden bazı yazar ve sanatçılara çağrıda bulunan Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, 

 
“Aynı hassasiyeti şeker fabrikalarındaki işçiler için de görmek isteriz. Fabrikaların önünde çalışanlarla işçilerle birlikte emek türküleri söyleyin, sadece külliyenin sanatçısı değil işçilerin ve emekçilerin sanatçısı olduğunuzu gösterin.” diye konuştu.
 
SADECE KÜLLİYENİN DEĞİL İŞÇİLERİN DE SANATÇISI OLDUKLARINI GÖSTERSİNLER
Yurtbay, Afrin kadar önemli gördükleri şeker fabrikalarını her fırsatta dile getirdiklerini belirterek, “Biz sanatçılarımıza bu davranışlarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Hassasiyet gösterdiler. Bizim onlardan bir dileğimiz var. Bu sanatçılarımızdan aynı hassasiyeti şeker fabrikalarındaki işçiler için de görmek istiyoruz. Fabrikaların önünde çalışan işçilerle birlikte emek türküleri, şarkılar söylesinler. Sadece külliyenin sanatçısı değil, işçilerin ve emekçilerin de sanatçıları olduklarını göstersinler. Biz bu adımı sanatçılarımızdan bekliyoruz.” dedi.
 
TENKİT ETMEK İÇİN SÖYLEMİYORUM
“Bu talebimiz ile amacımız sanatçılarımızı tenkit etmek değildir. Mağdurların sesinin duyurulması için sanatçılarımıza davette bulunuyoruz. Biz sanatçılarımızın mağdurların yanında olmalarını, onların dertlerini terennüm eden şarkılar söylemelerini istiyoruz.” diye konuştu.