Yurtbay, 'Felaket tellallığı yapmak istemiyoruz ama..'

Yurtbay, 'Felaket tellallığı yapmak istemiyoruz ama..'

Görüntülenme: 334 Eklenme Tarihi: 06-07-2018

Bartın Cumhuriyet Meydanı’nda, son dönemlerde yaşanan çocuk istismarı ve çocuklara yönelik şiddet olaylarına tepki gösterildi. Bartın Gazeteciler Derneği öncülüğünde gerçekleşen eylemde temsili mahkeme kurularak, idam cezası verilen manken meydanda asıldı.

Ortak tepki gösterilen eyleme Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, İl Başkan Yardımcıları Selami Ünsal, Necati Sandıkcı ve Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Deha Keleş ile birlikte katıldı.

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, programdan sonra bir değerlendirmede bulundu ve açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Bu hafta kayıp çocuklarımızla ilgili birbiri ardına gelen üzücü haberlerle sarsıldık. Gerçekten dayanılacak acı değil. Yavrularımıza Allah’tan rahmet diliyor, ailelerine sabr-ı cemil niyaz ediyorum.

Cennet gibi bir ülkede her gün yeni bir cinnetin korkusuyla yaşıyoruz. Biz suçluların cezalandırılması konusunda alınacak her türlü kararın arkasındayız. Ancak ceza konusunun her gün siyasi bir polemik haline getirilmesine de karşıyız. İcraat makamında olanlar kararı alsınlar biz de arkasında duralım. Artık idam konusu siyasi malzemesi olmasın.

Ayrıca bu konu sadece ceza meselesi değil, ayrıca ahlak ve vicdan meselesidir. Toplum çöküyor, aile yapısı çöküyor, ahlak iflas ediyor. Avrupa’da sentetik uyuşturucu kullanımında Türkiye birinci sırada. Uyuşturucu kullanım yaşı ilkokul sıralarına kadar inmiş durumda. Bütün bunları görmeden, sadece kanun ve ceza bağlamında meseleyi değerlendirmek, meseleyi yeterince kavrayamamaktır.

Maalesef bugün ülkemiz çok ciddi sıkıntılarla karşı karşıya;
- Ahlâk sıkıntılı
- Adalet sıkıntılı
- Ekonomi sıkıntılı

Oysa seçimden sonra her şey düzelecekti, her yer güllük gülistanlık olacaktı. Peki, ne oldu? Doğalgaza zam geldi. Özel tüketimlere zam geldi. Tünel geçiş ücretlerine zam geldi. İğneden ipliğe her şeye zam geliyor. Kaşıkla verilenler kepçe ile alınmaya başlandı. Yanlış ekonomi ve tarım politikaları nedeniyle 7 yıldır savaşta olan Suriye’den bile patates ithal eder duruma geldik.

TÜİK tarafından açıklanan rakamlara göre, enflasyon rakamları yüzde 15.39. Oysa hükümetin 2018 enflasyon hedefi yüzde 7’ydi. Evet hedef yüzde 7, sonuç yüzde 15!

Lütfen teyit ediniz, ben size bunu 11 Martta gönderdiğim basın metninde belirtmiştim.
Ne demiştim;
“AK Parti iktidarı ekonomide verdiği her sözü revize ediyor. İnşallah bu defa 2018 yılı için verdiği % 7’lik enflasyon hedefini tutturabilir, revize etmez.” ifadelerini kullanmıştım.

Tarih bizi haklı çıkarmaya devam ediyor!

Ahlak, Adalet ve Ekonomide her gösterge alarm veriyor. Felaket tellallığı yapmak istemiyoruz ama Türkiye önümüzdeki günlerde 2001 krizinden daha sert bir ekonomik kriz ile karşı karşıya kalabilir.”