Yurtbay, 'İyilik, adalet ve doğruluk yolunu bulmaya vesile olmasını diliyorum."

Yurtbay, 'İyilik, adalet ve doğruluk yolunu bulmaya vesile olmasını diliyorum."

Görüntülenme: 443 Eklenme Tarihi: 10-06-2018

Türkiye’nin yükselen değeri haline gelen Saadet Partisi’nin Bartın Milletvekili Adayı Ünal Yurtbay, Akçalı Köyünde iftar programına katıldı.

Köy sakinleri ile iftar açan Ünal Yurtbay, burada Kadir Gecesi dolayısıyla bir açıklamada bulundu. Yurtbay konuşmasında şu ifadelere yer verdi.

“İçinde bulunduğumuz Ramazan Ayı şüphesiz Allah’ın bizlere sunduğu bir lütuftur. Her günü ayrı bir nimet, ayrı bir bereket olan bu ayda, Kadir Gecesi’ne kavuşuyor olmanın sevinci ve heyecanını yaşıyoruz. Rahmet ve mağfiretin sağanak halinde indiği Kadir Gecesini, faziletine inanarak idrak ettiğimiz takdirde kurtuluşumuza vesilece olacağı müjdelenmiştir.

Mübarek gün ve geceler, Allah’ın kullarına hatalarından dönmeleri, tövbe ederek af dilemeleri, arınma ve bağışlanmaları için sunduğu büyük bir fırsattır. Bunlardan biri olan Kadir Gecesi ise, Allah’ın sonsuz kelamı ve insanlığın kurtuluş rehberi olan Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in yeryüzüne indirilmeye başlandığı gecedir.

Yüce Kitabımızda “bin aydan daha hayırlı” olduğu bildirilen ve bütün gün ve gecelerden üstün tutulan Kadir Gecesinde yapılan tüm dua ve tövbeler kabul edilmekte ve ilahi rahmet ve mağfiret her yere ulaşmaktadır.

Mübarek Kadir Gecesinin, tüm insanlar için hatalardan ve günahlardan pişman olup dönmeye, tövbe etmeye, arınma ve bağışlanmaya, iyilik, adalet ve doğruluk yolunu bulmaya vesile olmasını diliyorum.

Yüce Allah’ın hoşnutluğunu kazanmaya, ülkemize, milletimize, tüm İslâm âlemi ile tüm insanlığa huzur, barış, adalet, refah ve mutluluk getirmesini diliyorum.

Tüm İslam aleminin Kadir Gecesi’ni tebrik eder, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.”