Yurtbay, ‘Milletin Malı Mülkü Heba Edildi!’

Yurtbay, ‘Milletin Malı Mülkü Heba Edildi!’

Görüntülenme: 537 Eklenme Tarihi: 26-05-2018

Seçim çalışmaları kapsamında Ulus ilçesini ziyaret eden Saadet Partisi Bartın Milletvekili Adayı Ünal Yurtbay’a olan teveccüh her geçen gün artıyor. Son dönemde siyaset üslubuyla ülke sathında yükselen bir trende sahip olan Saadet Partisine, Bartın’da da ilgi artarak devam ediyor.

“Son yıllarda söylenenlerle yapılanlar birbirini tutmuyor.” diyen Yurtbay, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu;

“Mevcut iktidar 3Y diyerek başa geçti ama en başta liyakati terk etti. Bakınız, gençlerimiz bin bir umutla okudular mezun oldular ama bir işe girebilmek için iktidara yalvarır hale getirildiler. Ne yazık ki yöneticiler, “her üniversite mezunu iş bulur diye bir kural yok” diyerek kapıları gençlerimizin yüzlerine kapattılar.

Çiftçimiz köylümüz tohuma mazota samana muhtaç hale getirildi. Kendi toprağını işleyemez, kendi yurdunda geçinemez hale düşürüldü. Milletin malı mülkü heba edildi.

Aziz milletimiz artık biliyor! Bu ülkede kola fabrikasını istihdam diye açtılar ama şeker fabrikalarını, limanları, telekomu ve milli tesisleri gözlerini kırpmadan yabancılara üç kuruşa sattılar. Devletin çalışanı, memuru, işçisi, birbirine kem gözle bakar hale geldi. Koca bir ülke betona gömüldü. Varsa yoksa beton, varsa yoksa rant, varsa yoksa inşaat dediler.

Yıllardır bu ülke de, aziz milletimizin aklıyla dalga geçtiler. Gücümüzün yettiği kadar, sesimizin çıktığı kadar buna hep karşı çıktık. Doğru bildiğimiz yoldan hiç sapmadık. Şimdi biz gerçekleri konuştukça, herkes bize hak veriyor.

Saadet Partisinin medya da konuşulmasından ve halkın gerçekleri izleyip uyanmasından rahatsız olan troller ve yandaşlar, en ağır hakaret ve ağza alınmayacak söylemlerle bize saldırıyorlar. Bu bir korku ifadesidir. Saadet Partisinin ülkenin gündemine girip yeniden güçlenmesinden neden korkuyorlar peki? Gerçekte bunlar Saadet Partisinin ne anlatmak istediğini en iyi bilen ve anlayanlardır ancak bunlar iktidarın gazından beslenmektedirler. Rahat tuzağına düşmüş kimselerdir ve rahatlarının bozulacağından endişe etmektedirler.

Duymayan kalmasın, Saadet Partisinin ülkemizde güçlenmesi meclise girerek iktidara gelmesi, liyakatin, hakkaniyetin ve adaletin yeniden hakim olması için bir başlangıç olacaktır.

Geliyoruz! Hak ve adalete dayalı “yeni bir dünya” için, geleceğe emin adımlarla ve güvenle yürüyen bir gençlik için, “hukukta adalet” “siyasette haysiyet” “ahlakta fazilet” için, gelin 1 oy ile bu düzeni değiştirelim” dedi.