Yurtbay, ‘Siyaset rüşvetine girmeyeceğiz’

Yurtbay, ‘Siyaset rüşvetine girmeyeceğiz’

Görüntülenme: 493 Eklenme Tarihi: 05-06-2018

Siyasetin yükselen yıldızı olan Saadet Partisinin Bartın Milletvekili Adayı Ünal Yurtbay, Hatipler köyünde iftar programına katıldı.

Hatipler köyü sakinleriyle bir araya gelen Yurtbay, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Siyasi üsluba dikkat çeken Yurtbay, açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“Bir seçime gidiyoruz. Bu seçimin adalet üzerinde yürütülmesi gerekiyor. Bir politikanın eksikleri olabilir. Bu eksiklikler eleştirirken, dost ve samimi bir dil kullanılmalı. Bizim düşüncelerimizi okumayan, benimsemeyen kişiler iftira atıyorlar. Biz de bundan böyle 24 Haziran’a kadar, hakaret edenlere bakmadan onları dinlemeden onların seviyesine düşmeden yolumuza devam edeceğiz.

Adalet giderek bozuluyor. Birileri kendi görüşünde olmadığı kişileri ‘hain’ ilan ederse bu ülke yaşanmaz hale gelir. Bir ülkede devlet adaleti tesisi edemiyorsa, o zaman anarşi artar, terör artar. Bu sebeple devlet; kamil manada adaleti sağlamalıdır. Eğer sağlayamıyorsa işte o zaman bu ülke yaşanmaz hale gelir.

Gelir dağılımındaki adaletsizlik büyüyor. Gayri Millî hasılayı hesaplarken, borcu içerisine koyuyorlar, faizi de koyuyor, sonrada geliyor; ‘biz bu kadar büyüdük’ diyorlar. Bur obezite hastalığıdır. Şişirme politikalar ve ekonomiyle yolda yürümeye çalışıyorlar. Biz de bu yolda bu şekilde gidilmez diyoruz. Yürümek için, adale lazım kas lazım. Obezler yürüyemez.

Bize diyorlar ki; siz de vaatlerde bulunun. Biz gerçekleştiremeyeceğimiz vaatlerde, yani ‘Siyaset rüşvetine girmeyeceğiz’ diyoruz. Biz Milli Görüş partilerinin efsane hizmetlerini tekrarlamaya talibiz. Ülkemizi bölmeden parçalamadan, ayırmadan kayırmadan, en iyi hizmetleri yapmaya çalışacağımızın sözünü veriyoruz” dedi.