Yurtbay, 'Soruyorum; Şimdi değilse ne zaman?'

Yurtbay, 'Soruyorum; Şimdi değilse ne zaman?'

Görüntülenme: 511 Eklenme Tarihi: 04-06-2018

Saadet Partisi Bartın Milletvekili Adayı Ünal Yurtbay, maaşlarını alamayan Hema işçilerini ziyaret etti. 

“İşçi kardeşlerimizin hak arayışları mücadelesinde, desteklerimizi ifade etmek üzere ziyarette bulunduk.” diyen Yurtbay, açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“Buradaki arkadaşlarımız 2 aydır maaşlarını alamadıklarını ifade ediyorlar. Özellikle Ramazan ayının da gelmesi ile birlikte burada oluşan mağduriyet bir kat daha artmış gözüküyor. Böylesine hassas bir konuyu siyasi malzeme yapmak gibi hoş olmayan bir davranış içerisine giremeyiz.

Ama bu mağduriyetin giderilmesi için yetkilileri göreve davet etmek boynumuzun borcudur. Mübarek Ramazan ayı içerisindeyiz. Bayrama yaklaştığımız şu günlerde buradaki emekçi kardeşlerimizin de yüzlerinin gülmesini istiyoruz.

Her zaman emeğin ve emekçinin yanında olduk. Olmaya devam edeceğiz. Bunu her platformda dile getiriyoruz.
 
Burada hak arayışlarına devam eden kardeşlerimiz evlerine ekmek götüremiyor, çocuklarının geçim ihtiyaçlarını karşılamak noktasında büyük sıkıntı çekiyorlar. Perişan haldeler. Yiyecek ve içecek sıkıntıları var.

İşçi kardeşlerimizin alın teri taşeron firmalar tarafından sömürülüyor. Biz buna izin veremeyiz. Buradaki mağduriyetin giderilmesi için, yetkililer kulaklarını tıkamasınlar. Kardeşlerimizle şimdi ilgilenmeyeceksiniz de ne zaman ilgileneceksiniz? Konunun bilincinde olup nasıl sessiz kalıyorlar, nasıl bir vicdana sahipler? Şaşırıyorum. Bu zulme artık dur deme vaktidir." dedi.