Yurtbay, Yıkmak için değil, yapmak için geliyoruz!

Yurtbay, Yıkmak için değil, yapmak için geliyoruz!

Görüntülenme: 360 Eklenme Tarihi: 09-05-2018

Seçimlere ‘fikren’ ve ‘teşkilat’ olarak hazır olduklarını belirten Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, Allah’ın izniyle netice alacaklarını söyledi. 

 
Saadet Partisi’nin yükselişini dip dalgaya benzeten Yurtbay, yaptıkları çalışmalar ile bu dalganın Türkiye’de oluştuğunu ve su yüzüne çıktığını ifade etti. Seçimlerde netice almayı beklediklerini belirten Yurtbay, “Yıkmak için değil, yapmak için geliyoruz” dedi.
 
Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, “Biz hafta sonu Genel İdare Kurulumuz ve 81 İl Başkanımız ile birlikte seçim çalışmaları ile ilgili bir yol haritası çizeceğiz. Hemen arkasından ‘ilkeler çerçevesinde’ tüm siyasi partilerle görüşmelerimiz olacak. Bu görüşmelerimizin merkezinde ‘milletimizin ve ülkemizin geleceği’ olacaktır.” Dedi.
 
ERKEN DİYEMEDİKLERİ İÇİN BASKIN SEÇİM KARARI ALDILAR
Bu bir erken seçim değil, bir baskın seçimdir diyen Yurtbay, “Cumhurbaşkanı; ‘erken seçim çok tehlikeli’, ‘gereksiz’, ‘anayasaya aykırı’, ‘demokrat ülkeler için uygun değil’ ifadelerini kullanmıştı. Baskın seçim yaptı ki aynı ifadelere ters düşmesin diye. Onun için ‘baskın seçim’ diyoruz. Erken seçim değil hakikaten baskın seçim. Herkes programını biraz sıkıştıracak ve bu süreye ayak uyduracak. Ama bizim herhangi bir tereddüdümüz yok.
 
Biz biliyoruz ve o kadar net gözüküyor ki, bu arkadaşlar artık bu ülkeyi yönetemiyor. Yönetebilseler eğer 1,5 yıl daha giderler ancak yönetemedikleri için süratle ‘gidelim’ diyorlar. Çok acı reçeteler geliyor. Bundan sonra ekonomik yönden milletin canını çok fena yakacaklar. Bunu şimdi yapsalar kaybedecekler. Bunun yanında yavaş yavaş katılaşmış ve kemikleşmiş oy potansiyelleri erimeye başladı. Esas ve en önemli mesele budur. Onun eridiğini görüyorlar. Biz görüyoruz, onların görmeme imkanı yok. Onun için baskın seçim yapmakta karar aldılar. Biz hazırlıklıyız ve neticeyi almak üzere bir aday göstereceğiz. Mutlaka göstereceğimiz aday ile seçimi alalım derdindeyiz. Biraz kamuoyu yoklamalarını artıracağız. Birkaç hafta içinde kararı veririz.” diye konuştu.
 
BİZ SEÇİME FİKREN DE HAZIRIZ
‘Muhalefet partileri hazırlıksız yakalandı’ gibi söylemlere Yurtbay, “Biz hazırlıksız yakalanmadık. Biz Saadet Partisi olarak, Avrupa Birliği (AB) uyum yasalarının ülkemiz için model olmayacağını dile getirdik. Biz Saadet Partisi olarak, faizci kapitalist sistemin ülkemiz için ekonomik model olmayacağını dile getirdik. Biz Saadet Partisi olarak, İsrail, AB ve ABD’nin ülkemiz için müttefik olmayacağını dile getirdik. Ve gelinen nokta ise bizim yaptığımız uyarıların, hükümet tarafından dikkate alınmadığını, ülkemizi içeride ve dışarıda telafisi mümkün olmayan ciddi problemlerle karşı karşıya bırakmıştır. Bu gün gelinen noktada ise yanlış politikaları düzeltmek yerine erken seçim kararı alınmıştır.
 
Bu erken seçim değil baskın seçimdir. Biz hazırlıklıyız ülkemizi her alanda imar edecek projelerimiz mevcuttur. Bu projelerimize uygun adaylarımızı, sabır ve sadakat gösteren adaylarımızı çıkaracağız ve tüm kamuoyunu bilgilendireceğiz.” Dedi.
 
DİP DALGA SU YÜZÜNE ÇIKTI
Yurtbay, “Biz geçmişte bir dip dalga olarak geldik. İlk çalışmalarımız kamuoyunda başlangıçta pek bir karşılık bulmamış gibi gözüküyordu ama illerde bir taban oluşturdu. Onun için dip dalga su yüzüne çıkınca büyük bir hışımla geliyor. Şu anda biz su yüzüne çıktık. Yıkmak için değil, yapmak için geliyoruz. Şimdi Allah nasip ederse, biz onun neticelerini almayı bekliyoruz.” Dedi.
 
HER PARTİYE YER VERİLMELİ
“Mühim olan bir konu ise, hükümetin medya üzerindeki baskısı seçim sürecinde ne kadar hissedilecek?” diyen Yurtbay, “Bunu göreceğiz. Ümit ediyoruz bu baskı kalkar. Program yapımcıları ile konuştuğumuzda onlarda ‘evet, doğru’ böyle bir baskının olduğunu söylüyorlar. Seçim sathına girildikten sonra ümit ederiz partiler arasında bir ayrım yapmazlar” diye konuştu.
 
TÜRKİYE’NİN BEKLEMEYE VAKTİ YOK
Cumhurbaşkanı adayının milletin rahatlıkla tercih edebileceği birinin olması gerektiğinin altını çizen Yurtbay, “Hep polemikle vakit geçiriyoruz. Bizim dış politikada sorunlarımız çığ gibi büyüyor. Ekonomi artık içinden çıkılmaz bir yere geldi. Bu ekonomi, bu politikalarla düze çıkmaz. Biz bunu yılardır söylüyoruz. Öbür taraftan adalet ciddi tahrip edildi. Bizler bunun hepsini aynı anda çözmek mecburiyetindeyiz. Bu kadro bizde var. Türkiye’nin beklemeye vakti yok. 24 Haziran seçimleri vatanımıza ve milletimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.